«Επτάψυχη» Κηφισιά!

Μεγάλη νίκη για την Κηφισιά που επικράτησε σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι απέναντι στην Καβάλα με 77-72 στην παράταση.

Η Κηφισιά που πήρε μεγάλη βοήθεια από τον νεοαποκτηθή Γλυνιαδάκη και καθοδηγού΄μενη από τον εξαιρετικό Γκίκα, είχε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα.

Ωστόσο όσο περνούσε η ώρα τα προβλήματα με τα φάουλ έπαιξαν το ρόλο τους, καθώς μέχρι να τελειώσει η κανονική διάρκεια τόσο ο Γλυνιαδάκης όσο και ο Χρυσικόπουλος αποβλήθηκαν με 5 φάουλ και δεν ενίσχυσαν την ομάδα τους στο έξτρα πεντάλεπτο! Παρόλα αυτά οι παίκτες του Παπαθεοδώρου έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα και πήραν την μεγάλη νίκη στην παράταση.

Από την πλευρά της Καβάλα είχε την ευκαιρία να τελειώσει το ματς, ωστόσο οι παίκτες της έκαναν κακιά τελευταία επίθεση με αποτέλεσμα το παιχνίδι να πάει στην παράταση.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 27-29, 46-49, 63-63κ.α., 72-77.

ΚΑΒΑΛΑ (Τζήμας): Βαν Ντερ Μαρς, Κοστόφ 13 (3 τρίπ., 13 ριμπ.), Τζόουνς 14 (0/4 τρίπ.), Καλαϊτζίδης 2, Ρόμπινσον 17 (0/7 τρίπ.), Κεμπ 4, Ταπούτος 8, Γιαννακίδης 9 (3), Σταμπουλής, Βάργκας 3, Δεμερτζής.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Παπαθεοδώρου): Σμιθ 1, Στίγκερς Ντ. 8 (1), Γκίκας 10 (2), Κασελάκης 16 (2 τρίπ., 9 ριμπ.), Χογκ 10 (1), Γλυνιαδάκης 18, Πόποβιτς 6 (1), Χρυσικόπουλοος 8, Στίγκερς Τζ., Φρέιζιερ.

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-2: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία
Παναθηναϊκός AKTOR: Στο γήπεδο και ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς