Δύσκολη νίκη για Νικς

Στην τελευταία περίοδο κατάφεραν να κερδίσουν οι Νικς τους Πίστονς, με 124-106 και έμειναν στη δεύτερη θέση της Ανατολής.

Παρά τον εξαιρετικό Γκόρντον που πέτυχε 35 πόντους, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κρατήσουν τα προβάδισμα που είχαν στο ημίχρονο. Η Νέα Υόρκη ισοφάρισε στην τρίτη περίοδο και τελικά πήρε τη νίκη με καταπληκτική εμφάνιση στο τελευταίο τέταρτο.

Νιου Γιορκ Νικς (Ντ’ Αντόν): Γκαλινάρι 29 (4), Στουντεμάιρ 33, Τουριάφ 4, Φέλτον 12 (1), Φιλντς 10 (1), Μόζγκοφ 23, Ντάγκλας 8, Ράντολφ, Γουώκερ 5 (1).

Ντητρόιτ Πίστονς (Κιέστλερ): Πρινς 16 (1), Γουίκοξ 5, Μονρό 15, Γκόρντον 35 (7), ΜακΓκράντι 12, Ντάιε, Μάξιελ, Βιγιανουέβα 11 (3), Μπίνουμ 8, Σάμερς (1).

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ