Τη γλίτωσε η Φιλαδέλφεια

Δυσκολεύτηκαν, αλλά τα κατάφεραν οι 76ερς, που πήραν τη νίκη με 110-99 επί των Νάγκετς.

Το Ντένβερ μπήκα δυνατά και μέχρι το ημίχρονο είχε κρατήσει τη διαφορά στους τρεις πόντους, αλλά στην τρίτη περίοδο λύγισε. Η Φιλαδέλφεια πήρε το προβάδισμα με 82-72. Τελικά, αν και οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, οι 76ερς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 110-99.

Φιλαδέλφεια 76ερς (Κόλινς): Ιγουολάδα 24 (2), Μπραντ 15, Χοζ 8, Μικς 12 (2), Χόλιντεϊ 5 (1), Γιανγκ 21, Τέρνερ 11, Σπέιτς 2, Γουίλιαμς 12 (1).

Ντένβερ (Κάρι): Άντονι 12 (2), Γουίλιαμς, Νενέ 12, Άφλαλο 9 (2), Μπίλαπς 27 (4), Άντερσεν 2, Σμιθ 23, Φορμπς 2, Λώσον 12 (2), Ίλαι.

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague