Άνετα το Ορλάντο

Εύκολα ξεπέρασαν τα εμπόδιο των Καβαλίερς οι Μάτζικ, κερδίζοντάς τους με 103-87.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από την πρώτη περίοδο ποιος είναι το αφεντικό, παίρνοντας το προβάδισμα με 33-17. Το Κλήβελαντ κατάφερε να αντιδράσει μειώνοντας στο ημίχρονο σε 43-56. Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανεβάσουν την απόδοσή τους, αλλά η ομάδα του Ορλάντο είχε ήδη αποφασίσει ποιος θα είναι ο νικητής της αναμέτρησης. Τελικά, με ηγέτη τον Άντερσον, που πέτυχε 23 πόντους, οι Μάτζικ πήραν τη νίκη που, ίσως, τους στείλει και στη πρώτη θέση του ομίλου τους.

Ορλάντο Μάτζικ (Βαν Γκάντι): Τούρκογλου 9,Μπας 12, Χάουαρντ 20,Τζέισον Ρίτσαρντσον 12 (1), Νέλσον 7 (1), Ρέντικ 17 (2), Άντερσον 23 (5), Ντούχον 1, Κλαρκ 2, Κουέντιν Ρίτσαρντσον.

Κλήβελαντ Καβαλίερς (Σκοτ): Εγιένγκα 9 (1), Τζάμισον 7, Χίκσον, Χάρις 20 (3), Σέσιονς 8, Γκίμπσον 4, Χόλινς 11, Σάμουελς 16, Γκρέιαμ 5, Πάρκερ 5 (1), Γκι 2.