Ο ταύρος κι αν εγέρασε...

Με τον βετεράνο Τόμας να αποδεικνύεται «ταύρος», οι Μπουλς επικράτησαν του Μιλγουόκι με 92- 83 στο Σικάγο.

Ο 39χρονος σέντερ που ξεκίνησε στη θέση του τραυματία Νόα, τελείωσε τον αγώνα με 22 πόντους και εννιά ριμπάουντ ενώ ο Ρόουζ πρόσθεσε άλλους 21 με 5/16 σουτ αλλά και 10/10 από την γραμμή των ελευθέρων βολών.

Οι φιλοξενούμενοι που ροκάνισαν μια διαφορά 20 πόντων πλησιάζοντας στους 7 την τέταρτη περίοδο, είχαν κορυφαίους τους Ντάγκλας- Ρόμπερτς με 30 πόντους και τον Μπόγκουτ με 18(οι 15 στο πρώτο ημίχρονο).

Οι «ταύροι» για τρίτο παιχνίδι στα τέσσερα τελευταία, έμειναν σε ποσοστό κάτω από 40% στα σουτ(39,5) αλλά με αυτήν την νίκη έφθασαν στο 31-14 πλησιάζοντας σε απόσταση αναπνοής τους Χιτ στη δεύτερη θέση της Ανατολής, όντας τρία παιχνίδια πίσω από την πρώτη και τη Βοστόνη.

Κύπελλο βόλεϊ ανδρών: Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για το Final 4
ΑΕΚ: Αποκάλυψε το σλόγκαν των 100 ετών
Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV