Στην παράταση οι Ουάριορς

Ο αγώνας των Ουάριορς με τους Κινγκς κρίθηκε στην παράταση.

Δύο εξαιρετικά ισορροπημένες ομάδες έδωσαν το παρών στο Oracle Arena. Στο τέλος, οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς πανηγύρισαν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους, μετά από πεντάλεπτη παράταση.
Το ημίχρονο έληξε 51-51. Στην τρίτη περίοδο, οι «μαχητές» έδειξαν πως θέλουν περισσότερο την νίκη, σε σχέση με τους ουραγούς της δυτικής περιφέρειας. Οι Σακραμέντο Κινγκς επανήλθαν στο τέταρτο δωδεκάλεπτο και έφτασαν το σκορ στο 114-112, υπέρ τους. Την ισοφάριση πέτυχε ο Μόντα Έλις εννέα δέκατα πριν την λήξη.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν την παράταση με σερί 8-0 και πήραν σημαντικό προβάδισμα. Ο υπόλοιπος αγώνας κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις και κατέληξε στο 119-112. Από τους νικητές ξεχώρισε ο Στέφεν Κάρι (34 π), ενώ 35 πόντους πέτυχε ο Ταϊρέκ Έβανς.

Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Volley League: Ματσάρα και μείωσε ο Παναθηναϊκός
ΕΟΚΑΝ: Επιβεβαίωση από FIFA - «Κανένα θετικό δείγμα Έλληνα παίκτη»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Στα προημιτελικά του Barcelona Open – Άντεξε στην πίεση του Μπαένα