NBA: Βαριά ήττα για Bucks - Πολύ κακός ο Γιάννης (videos)

Οι Grizzlies κέρδισαν με χαρακτηριστική ευκολία τα «Ελάφια» με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί μία από τις χειρότερες φετινές του εμφανίσεις.

Το Memphis επιβεβαίωσε πως βρίσκεται σε περίοδο εξαιρετικής φόρμας, νικώντας τους Bucks με 103-83. Αυτή ήταν η έκτη νίκη σε εφτά παιχνίδια για τους νικητές που πλέον μετρούν 27-20 στη λίγκα. Πρωταγωνιστής ήταν ο Jeff Green με 21 πόντους, ενώ ακόμη τέσσερις παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ για τα «Ελάφια» ήταν ο Greq Monroe με 21 πόντους, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί μία από τις χειρότερες εμφανίσεις του στη σεζόν. Ο «Greek Freak» αγωνίστηκε για 35 λεπτά (περισσότερα από κάθε άλλον στο ματς) και πέτυχε μόλις 7 πόντους με 2/10 σουτ, 3/4 βολές, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Μάλιστα στα μέσα της τέταρτης περιόδου, μετά από έντονη διαμαρτυρία στον διαιτητή, ο «Giannis» αποβλήθηκε από τον αγώνα.

Πλέον μετά αυτή την ήττα, το Milwaukee φαντάζει πολύ δύσκολο να καταφέρει να μπει στα πλέι-οφ, με το ρεκόρ του να έχει φτάσει στο 20-28.