Ισοφάρισαν οι Μάτζικ

Οι Ορλάντο Μάτζικ έφεραν την σειρά στο 1-1 κερδίζοντας τους Ατλάντα Χοκς με 88-82.

Ο Ντουάιτ Χάουαρντ έφτασε στους 33 πόντους με 15 στις 19 βολές, μάζεψε 19 ριμπάουντ και συνέβαλε τα μέγιστα στην επιτυχία της ομάδας του. Πάντως, ίσως χρειαστεί επιθετική συμπαράσταση στα δύο επόμενα ματς στην Ατλάντα, αν θέλει τους Μάτζικ να επιστρέψουν στο Ορλάντο με το πλεονέκτημα της έδρας.

Από την άλλη, ο Τζαμάλ Κράφορντ πέτυχε 25 πόντους σε τριάντα λεπτά, αλλά η ομάδα του δεν μπόρεσε να πάρει κάποιο προβάδισμα στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο. Πάντως, οι Χοκς διατηρούν το πλεονέκτημα της έδρας, το οποίο θα κληθούν να υπερασπιστούν στα δύο επερχόμενα παιχνίδια της «ανατολικής» σειράς.