NBA: Ήττα για Γιάννη - Νίκη για Thunder, έχασαν τον Ντουράντ (videos)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο φορτώθηκε νωρίς με φάουλ με αποτέλεσμα να αγωνιστεί στο… μισό παιχνίδι και έτσι ήρθε η ήττα από τους Celtics 99-83.

Μπορεί οι Bucks να μπήκαν φουριόζοι στο Bradley Center αλλά στο τέλος δεν κατάφεραν να πάρουν την πέμπτη τους συνεχόμενη νίκη. Το «Greek Freak» φορτώθηκε νωρίς με φάουλ (2 στο πρώτο δεκάλεπτο, ένα νωρίς στο δεύτερο) και έτσι αγωνίστηκε μόλις για 24'07'', κατάφερε όμως να πετύχει 16 πόντους, οι οποίοι δεν ήταν αρκετοί για να πάρει τη νίκη η ομάδα του.

Περίπατος για την Oklahoma City – Έχασε τον Ντουράντ

Ο «KD» επέστρεψε στη γενέτειρα του, όμως αποχώρησε τραυματίας λίγο πριν από το ημίχρονο . Η απουσία του δεν στάθηκε εμπόδιο στους Thunder που με τον Westbrook να πετυχαίνει το πρώτο του φετινό trible-double (22π., 11ρ., 11ασ.) σε λιγότερο από 28 λεπτά, έφτασαν στο άνετο 125-101.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της βραδιάς:

Κλίβελαντ Καβαλίερς - Γιούτα Τζαζ (27-22, 25-26, 28-32, 38-34) 118-114

Ουάσινγκτον Γουίζαρντς - Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ (23-37, 27-31, 21-29, 30-28) 101-125

Μαϊάμι Χιτ - Λος Άντζελες Λέικερς (29-23, 21-26, 25-17, 26-22) 101-88

Τορόντο Ράπτορς - Νιου Γιορκ Νικς (17-24, 35-36, 33-25, 24-26) 109-111

Νιου Ορλίνς Πέλικανς - Ντάλας Μάβερικς (29-22, 29-18, 36-35, 26-30) 120-105

Μιλγουόκι Μπακς - Μπόστον Σέλτικς (24-24, 18-22, 17-30, 24-23) 83-99

Μινεσότα Τίμπεργουλβς - Σάρλοτ Χόρνετς (31-32, 28-31, 21-22, 15-19) 95-104

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Κοκκαλάνης εξασφάλισε την πρόκριση για το Παρίσι!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!