NBA: Ισοφάρισαν σε 1-1 οι Χοκς (video)

Αν και δυσκολεύτηκαν οι Ατλάντα Χοκς, τελικά έκαμψαν την αντίσταση των Ουάσινγκτον Ουίζαρντς και ισοφάρισαν τη σειρά σε 1-1, με 106-90.

Το παιχνίδι δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Ουίζαρντς, καθώς ο Τζον Γουόλ δεν μπόρεσε να αγωνιστεί. Στην προθέρμανση πρήστηκε ο χτυπημένος του καρπός και έμεινε στον πάγκο. Ωστόσο, ο Σέσιονς με 21 πόντους συνέβαλε σημαντικά στα τρία δωδεκάλεπτα που η ομάδα της Ουάσινγκτον ήταν ανταγωνιστική.

Οι Χοκς μπήκαν δυνατά στο ματς, όπως είχαν κάνει και στο προηγούμενο, αλλά στο ημίχρονο οι Ουίζαρντς πλησίασαν σημαντικά στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σέσιονς με τον Μπιλ κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 71-71. Στην τελευταία περίοδο όμως, τα «γεράκια» άρχισαν τις υψηλές πτήσεις, με τον Χόφορντ να βοηθά στην επίθεση, φτάνοντας τους 18 πόντους, ενώ και αμυντικά η ομάδα βελτιώθηκε και με ένα σερί 11-2 ήρθε η νίκη για τους Χοκς.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ