Άσφαιρος ο Πολ!

Ο Κρις Πολ έμεινε για πρώτη φορά στην καριέρα του άποντος (0/6 σουτ εντός παιδιάς) και οι Χόρνετς ηττήθηκαν 111-89 από τους Γκρίζλις.

Ο γκαρντ της Νέας Ορλεάνης μοίρασε 10 ασίστ, αλλά δεν βοήθησαν την ομάδα του να ανατρέψει την κατάσταση. Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι μέχρι και την τρίτη περίοδο, οπότε οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» τη νίκη. Ο Μάγιο ολοκλήρωσε τον αγώνα με 18π. και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ για το Μέμφις, το οποίο πήρε 61 πόντους από τους αναπληρωματικούς του, ρεκόρ για τη φετινή σεζόν. «Πραγματικά, αισθάνομαι πολύ ωραία που ξεκουράστηκα. Δεν έχετε ιδέα. Πήρα πολύτιμες ανάσες», παραδέχθηκε ο Μάικ Κόνλεϊ, ο οποίος αγωνίστηκε για 25’, σχεδόν δέκα λεπτά κάτω από τον φετινό μέσο όρο του.

Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου