Λος Άντζελες Κλίπερς: Ζόρια με Νάγκετς… (video)

Με ισχνό 102-98, οι Λος Άντζελες Κλίπερς ξεπέρασαν το εμπόδιο των Ντένβερ Νάγκετς στο «Staples Center».

Βρέθηκαν πίσω με διαφορά 16 πόντων, αλλά πέτυχαν πέμπτη συναπτή νίκη στη regular season του 2014-15, καθώς ο Τζαμάλ Κρόφορντ αποδείχθηκε ασυγκράτητος στο τέταρτο 12λεπτο, στο οποίο ήταν εκπληκτικός σε όλους τους τομείς, ενώ σημείωσε 19 από τους 23 πόντους του. Επίσης, ο Ματ Μπαρνς επανήλθε στις θετικές εμφανίσεις με 18 πόντους, αλλά αποκόμισε μικροτραυματισμό στους κοιλιακούς, ενώ ο Κρις Πολ πέτυχε 15 πόντους και ο Μπλέικ Γκρίφιν 14.

Έτσι, η ομάδα του Ντοκ Ρίβερς ανέβηκε στο 31-14 και έριξε στο 18-27 τους «σβόλους», που παρατάχθηκαν χωρίς τον Τζαβέιλ Μακ Γκι (πόδι). Όσον αφορά τους σκόρερ των ηττημένων, που προηγήθηκαν με 31-15 και βρέθηκαν στο +10 μέσα στην τέταρτη περίοδο, ο Τάι Λόουσον συνδύασε 19 πόντους με 11 ασίστ, ενώ οι Άαρον Αφλάλο και Ουίλσον Τσάντλερ «έγραψαν» από 18 πόντους, αλλά δεν απέτρεψαν έβδομη διαδοχική ήττα.

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη