Ατλάντα Χοκς: Επιβίωσαν με Σέλτικς (videos)

Παρά νωθρό ξεκίνημα, οι Ατλάντα Χοκς πήραν δύσκολο 109-105 εναντίον των Μπόστον Σέλτικς στο «Philips Arena».

Οι «C’s» δημιούργησαν διψήφια διαφορά στο πρώτο 12λεπτο και ολοκλήρωσαν το ημίχρονο όντας μπροστά με 66-50, αλλά βρέθηκαν πίσω με 103-94, πριν μειώσουν σε 107-105 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Δεν μπόρεσαν, όμως, να πετύχουν την ανατροπή της ανατροπής, οπότε υποχώρησαν στο 4-11 με πέμπτο διαδοχικό αρνητικό αποτέλεσμα εν τη απουσία των Μάρκους Σμαρτ (αστράγαλος) και Βίτορ Φαβεράνι (γόνατο). Παράλληλα, οι υγιέστατοι Χοκς ανέβηκαν στο 10-6 εκμεταλλευόμενοι επιμέρους 30-19 στην τρίτη περίοδο.

Στους 24 πόντους με έξι εύστοχα τρίποντα έφτασε ο Κάιλ Κόρβερ, ενώ ο Πολ Μίλσαπ είχε 19 πόντους, ο Αλ Χόρφορντ 16 και ο Ντένις Σρόντερ 15. Για τους ηττημένους, ο φορμαρισμένος Τζάρεντ Σάλιντζερ πέτυχε 25 πόντους, ενώ ο Τζεφ Γκριν σταμάτησε στους 22 έπειτα από άστοχο σουτ στην τελευταία ουσιαστική ευκαιρία των «κελτών». Δεκαοκτώ πόντους «έγραψε» ο Έιβερι Μπράντλεϊ, ενώ ο Ραζόν Ρόντο αρκέστηκε στους 2 (1/8 σουτ), αλλά μοίρασε 19 ασίστ σε συνδυασμό με επτά λάθη.

Ολλανδία: Το σήκωσε η PSV Αϊντχόφεν
Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!
Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)