Γιούτα Τζαζ: «Καθάρισε» ο Μπαρκς με Θάντερ (video)

Ξέφυγαν στην τρίτη περίοδο οι Γιούτα Τζαζ, που επικράτησαν με 98-81 των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ στο «EnergySolutions Arena».

Απαιτήθηκε εξαιρετικό κοουτσάρισμα του Κουίν Σνάιντερ, ο οποίος είδε την ομάδα του να μένει πίσω με διψήφια διαφορά πόντων στο δεύτερο 12λεπτο, πριν την αφυπνίσει και την οδηγήσει στο 5-7. Από την πλευρά του, ο Αλέκ Μπαρκς είχε 20 πόντους και ρεκόρ καριέρας με 14 ριμπάουντ, ενώ 16 πόντους και 15 από τα 54 συνολικά ριμπάουντ άνηκαν στον Ενές Καντέρ. Στους 17 πόντους έφτασε ο Τρέι Μπερκ και στους 13 με 4/12 σουτ ο άρρωστος Γκόρντον Χέιγουορντ, ενώ ο Ρόντνι Χουντ (πόδι) έμεινε έξω.

Από την άλλη έλειψαν οι Κέβιν Ντουράντ (πόδι), Ράσελ Ουέστμπρουκ (χέρι), Πέρι Τζόουνς ΙΙΙ (γόνατο), Μιτς Μακ Γκάρι (πόδι) και Αντρέ Ρόμπερσον (πόδι), οπότε φυσιολογικά η ομάδα του Σκοτ Μπρουκς υποχώρησε στο 3-9. Διασώθηκε μονάχα ο Τζέρεμι Λαμπ με 19 πόντους (5/15 σουτ), ενώ ο Ρέτζι Τζάκσον ολοκλήρωσε την προσπάθειά του με 10 (4/13 σουτ).

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ