Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς: Κομμάτιασαν τους Θάντερ (videos)

Έφτασε στους 38 πόντους ο Ράσελ Ουέστμπρουκ, αλλά οι Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ ηττήθηκαν με 106-89 από τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς στο «Moda Center».

Άλλωστε μόλις εννέα παίκτες ήταν στη διάθεση του Σκοτ Μπρουκς, ενώ με απλή προσθαφαίρεση πόντων γίνεται αντιληπτό πως παραγωγικά ο Ουέστμπρουκ ήταν… μόνος. Αντίθετα, οι εκπρόσωποι του Όρεγκον στερήθηκαν μονάχα των υπηρεσιών του Μέγερς Λέοναρντ (ίωση), ενώ η εξέλιξη του σκορ επέτρεψε στον Τέρι Στοτς να χρησιμοποιήσει όλα τα μέλη της 13άδας του στο τέταρτο 12λεπτο. Μάλιστα, η αποψινή νίκη ήταν η 14η συνεχόμενη σε εναρκτήριο εντός έδρας αγώνα των Μπλέιζερς.

Πάντως, ο σύλλογος του Πόρτλαντ τα… χρειάστηκε μέχρι την τέταρτη περίοδο, στην οποία κυριάρχησε με επιμέρους 31-12. Παραγωγικά διακρίθηκε ο Λα Μάρκους Όλντριτζ με 27 πόντους, ενώ ο Ουές Μάθιους έφτασε στους 22 με πέντε τρίποντα στο πρώτο ματς αμφότερων των ομάδων στη regular season του 2014-15.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)