Παράσταση για έναν ρόλο

Οι Νιου Όρλεαν Χόρνετς δεν αστειεύονται φέτος και το δείχνουν σε κάθε ευκαιρία. Επόμενο θύμα οι Ιντιάνα Πέισερς (108-96).

Οι Χόρνετς επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και η διαφορά συνεχώς μεγάλωνε. Οι γηπεδούχοι είχαν σε καλή μέρα τους Αρίζα, Λάντρι, Οκαφός και Πολ οι οποίοι αποφάσισαν να ξεκουραστούν μόνο στη τελευταία περίοδο όταν οι Ιντιάνα Πέισερς βρήκαν την ευκαιρία να μειώσουν το σκορ και να πάνε τη διαφορά σε σεβαστό επίπεδο. Από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Γκρέιντζερ και Ντανλίβι που πέτυχαν από 15 πόντους.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»