Μπακς …στην παράταση

Οι Μπάκς δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα στο σπίτι τους κόντρα στους Σίξερς, αλλά κατάφεραν τελικά να πάρουν την νίκη στην παράταση με 87-93.

Πολλά προβλήματα αντιμετώπισαν οι Μπακς κόντρα στους Σίξερς. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παρκέ και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα από το πτώτο δωδεκάλεπτο (30-20). Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στην τρίτη περίοδο και ισοφάρισαν τον αγώνα, παίζοντας εξαιρετική άμυνα (δέχτηκαν μόλις 13 πόντους στο τρίτο δωδεκάλεπτο).
Στο τέταρτο δωδεκάλεπτο οι Μπάκς είχαν την ευκαιρία να πάρουν την νίκη αλλά πλήρωσαν την αστοχία από τη γραμμή των ελευθέρων βολών και έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι τα κατάφεραν και πήραν τελικά την νίκη με τελικό σκορ 87-93. Κορυφαίος για τους Μπάκς, ο Σάλμονς που σκόραρε 19 πόντους ενώ από τους Σιξερς ξεχώρισε ο Μπράντ που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 20.

Δεκάλεπτα:20-30, 39-48, 61-61, 79-79, 87-93

Φιλαδέλφεια Σίξερς: Ιγκουοντάλα 7, Μπραντ 20, Χάους 12, Μικς 13, Χόλιντεϊ 15, Γιάνγκ 14, Ουίλιαμς 3, Νοτσιόνι 3,Καπόνο.

Μιλγουόκι Μπακς: Μαγκετ 8, Μπαα Μούτε 12, Μπόγκουτ 10, Σάλμονς 19, Τζενινγκς 13, Γκούντεν 12, Σάντερς, Ντούλινγκ 8, Ρεντ 4, Ντάγκλας- Ρόμπερτς 7

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή