Την πλήρωσαν οι Ουίζαρντς

Οι Ουίζαρντ πλήρωσαν τα σπασμένα της χτεσινής ήττας των Μαϊάμι Χιτ από τους Καβαλίερς, χάνοντας με 123-107 στην Ουάσινγκτον.

Ο Λεμπρόν και η παρέα του έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις και πήραν την πρώτη περίοδο με 32-29. Στο δεύτερο δωδεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι και οι Χιτ αύξησαν τη διαφορά τους, κάνοντας το σκορ 63-52. Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο από το να μειώσουν σε 88-81, ενώ στο τέλος το Μαϊάμι αύξησε κι άλλο τη διαφορά, παίρνοντας και τη νίκη με 123-107. Κορυφαίος του παρκέ, φυσικά, ο Λεμπρόν Τζέιμς με 35 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζόρνταν Κρόφορντ με 39 πόντους.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ