Ασταμάτητοι οι Σπερς… σταμάτησαν οι Χιτ

Μία νίκη από το «sweep» σε βάρος των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς είναι πλέον οι Σαν Αντόνιο Σπερς, ενώ οι Μαϊάμι Χιτ γνώρισαν την πρώτη ήττα τους στην τρέχουσα postseason του NBA.

Από τη μία, τα «σπιρούνια» έκαναν νέα επίδειξη ανωτερότητας, παρά τη μεταφορά της ημιτελικής σειράς της Δύσης στο Πόρτλαντ, αφού δημιούργησαν μεγάλη διαφορά στο δεύτερο 12λεπτο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο «φρέναραν» την ομάδα του Τέρι Στοτς, κάθε φορά που εκείνη επιχείρησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Προγενέστερα, οι Χιτ φανέρωσαν εκνευρισμό στο δεύτερο ημίχρονο και ο Τζέισον Κιντ αποτελεσματικά επιθετικά συστήματα, οπότε οι Νεοϋορκέζοι μείωσαν την προημιτελική σειρά των playoffs σε 2-1 και η ομάδα του Έρικ Σποέλστρα έχασε ευκαιρία για συλλογικό ρεκόρ με ένατη συνεχόμενη νίκη σε αγώνες της postseason του «μαγικού» κόσμου.

Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα της βραδιάς:
Μπρούκλιν Νετς-Μαϊάμι Χιτ 104-90 (στο 1-2 η σειρά)
Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς-Σαν Αντόνιο Σπερς 103-118 (στο 0-3 η σειρά)

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των playoffs εδώ.

Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Στο πλευρό της ο κόσμος | Φίλοι της «Ένωσης» υποδέχθηκαν την ομάδα στο αεροδρόμιο