Κέρδισε ο πιο ψύχραιμος

Χάρη σε εύστοχη βολή του Ουέστμπρουκ 11’’ πριν τη λήξη της παράτασης, οι Θάντερ κέρδισαν με 115-114 τους Ουόριος στην Οκλαχόμα.

Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει το προβάδισμα στο ημίχρονο (58-50), όμως το Γκόλντεν Στέιτ δεν το έβαλε κάτω και μείωσε στον πόντο στην τρίτη περίοδο (78-77). Στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι Θάντερ απέκτησαν και πάλι διαφορά, αλλά με δύο τρίποντα από τον Ουίλιαμς (11’’ πριν τη λήξη) και του Έλις (7’’ πριν τη λήξη), οι φιλοξενούμενοι έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί, χάρη στην ψυχραιμία του Ουέστμπρουκ, που ευστόχησε, έστω και στη μία από τις δύο βολές, 11’’ πριν το τέλος, η Οκλαχόμα Σίτι πήρε τη νίκη με 115-114.

Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης