Ντένβερ Νάγκετς: Ρεκόρ καριέρας από Φαρίντ με Πέλικανς (video)

Σε αναμέτρηση μεταξύ απογοητευμένων και αποδεκατισμένων ομάδων, οι Ντένβερ Νάγκετς διέσυραν τους Νιου Ορλίνς Πέλικανς με 137-107 στο «Pepsi Center».

Παρά τον παραγκωνισμό των Ουίλσον Τσάντλερ, Ντανίλο Γκαλινάρι, Τζαβέιλ Μακ Γκι, Τζέι Τζέι Χίκσον και Νέιτ Ρόμπινσον, οι «σβόλοι» ξέφυγαν με 40-26 στο πρώτο 12λεπτο και συνέχισαν διαλύοντας τους Πέλικανς, που στερήθηκαν των υπηρεσιών των Έρικ Γκόρντον, Τζρου Χολιντέι, Ράιαν Άντερσον και Τζέισον Σμιθ. Άλλωστε, ο Κένεθ Φαρίντ με 34 πόντους (14/19 σ., 13 ρ.) πέτυχε ρεκόρ καριέρας, ενώ στην άνοδο στο 33-42 συνέβαλε επίσης σε σημαντικό βαθμό ο Άαρον Μπρουκς με 24 (3/4 δ., 6/8 τρ.). Από την άλλη, ο Ταϊρίκ Έβανς διακρίθηκε με 27 (9/17 σ., 8 ρ., 3 ασ., 3 λ.), ενώ ο Άντονι Ντέιβις (6 π., 3/4 σ, 10:30) αποχώρησε με σπασμούς στη μέση και λογικά λόγω της μεγάλης διαφοράς δεν επέστρεψε στο παρκέ.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα