Κέρδισαν στο τέλος

Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Μακ Γκι, που πέτυχε 28 πόντους και μάζεψε 18 ριμπάουντ, οι Ουίζαρντς γνώρισαν την ήττα με 114-104 από τους Ουόριορς στο Γκόλντεν Στέιτ.

Η Ουάσινγκτον ήταν ελαφρώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 67-64, όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο και ανέτρεψαν την κατάσταση, φτάνοντας να προηγούνται με 90-74. Στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι Ουίζαρντς δεν κατάφεραν κάτι, πέρα από το να μειώσουν στο τελικό 114-104. Κορυφαίος των νικητών ο Μόντα Έλις με 37 πόντους και 13 ασίστ.

Μακάμπι: Χαλάρωμα και πανέτοιμη για τον Παναθηναϊκό AKTOR
ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR: «Ακόμα 100 εισιτήρια λόγω ακυρώσεων»
Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν