Τα κατάφεραν οι Σέλτικς

Έστω και δύσκολα, οι Μπόστον Σέλτικς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 85-82 επί των Τίμπεργουλφς στη Μινεσότα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην πρώτη περίοδο με 32-13, αλλά δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν το μεγάλο προβάδισμα. Οι Τίμπεργουλφς μείωσαν στο ημίχρονο σε 47-34 και με το τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου είχαν φτάσει να χάνουν μόλις 64-62. Στο τελευταίο μέρος, όμως, οι Σέλτικς κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να κρατήσουν το, έστω και μικρό, προβάδισμά τους, παίρνοντας τη νίκη με 85-82. Κορυφαίοι του Μπόστον οι Πιρς με 23 πόντους και Γκαρνέτ με 13 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μάικλ Μπίσλι με 28 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Γκάφα ολκής από οπαδούς της Μπαρτσελόνα - Επιτέθηκαν στο πούλμαν της ομάδας τους (vid)
Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ