Μία περίοδος ήταν αρκετή

Σε ένα οριακό παιχνίδι κόντρα στους Πέισερς, οι Πίστονς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 100-88.

Το Ντιτρόιτ πήρε ουσιαστικά αυτή τη νίκη χάρη στη διαφορά που απέκτησε στην τρίτη περίοδο. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 48-47 υπέρ των γηπεδούχων και μετά το τρίτο δωδεκάλεπτο είχε γίνει 77-65. Στο τελευταίο μέρος οι δύο ομάδες πέτυχαν από 23 πόντους και οι Πίστονς κατάφεραν να κρατήσουν τη διαφορά και να κατακτήσουν τη νίκη. Επιθετικός ηγέτης του Ντιτρόιτ ήταν ο Ρίτσαρντ Χάμιλτον με 23 πόντους, ενώ από την Ιντιάνα ξεχώρισε ο Μπράντον Ρας με 19.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ