Ατλάντα Χοκς: Στο ρελαντί με «Σίξερς» (videos)

Οι Ατλάντα Χοκς δημιούργησαν διψήφια διαφορά από το δεύτερο 12λεπτο και πήραν εύκολο 125-99 στο «Wells Fargo Center» των Φιλαδέλφεια 76ερς.

Ολοκλήρωσαν το 24λεπτο στο 64-52 και με 38 πόντους στην τρίτη περίοδο ξεκίνησαν την τέταρτη με 102-75, οπότε ανέβηκαν εύκολα στο 24-21 εν τη απουσία των Αλ Χόρφορντ, Πέρο Άντιτς και Τζον Τζένκινς. Μάλιστα, ο Τζεφ Τιγκ επέστρεψε ύστερα από απουσία δύο αγώνων με 12 πόντους (3/10 σ., 8 ασ,., 2 κλ.) όντας ένας από τους επτά «διψήφιους» του Μάικ Μπουντενχόλζερ, ανάμεσα στους οποίες ξεχώρισαν οι αναπληρωματικοί Έλτον Μπραντ (8/12 σ., 8 ρ.) και Μάικ Σκοτ (8/14 σ., 9 ρ.) με 18 πόντους ο καθένας.

Για τους «Σίξερς», που έπεσαν στο 15-32, ο Θάντεους Γιανγκ «έγραψε» 29 πόντους (11/19 σ., 8 ρ., 5 κλ., 6 λ.), ενώ ο Μάικλ Κάρτερ-Ουίλιαμς είχε 17 (4/9 σ.), ο Έλιοτ Ουίλιαμς 15 και με νταμπλ-νταμπλ ο Λαβόι Άλεν (11 π., 5/10 σ., 10 ρ.) έθεσε και επίσημα υποψηφιότητα για τη βασική πεντάδα του Μπρετ Μπράουν, ο οποίος είπε πριν το ματς πως ετοιμάζει σχετικές αλλαγές. Τέλος, οι Μπράντον Ντέιβις, Νέρλενς Νόελ, Άρνετ Μάλτρι και Τζέισον Ρίτσαρντσον έμειναν στα πιτς.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα