Μαϊάμι Χιτ: Νίκησαν ξανά το Σαν Αντόνιο

Στον πρώτο αγώνα μεταξύ του Μαϊάμι και του Σαν Αντόνιο μετά τους περσινούς τελικούς οι πρωταθλητές δίχως να δυσκολευτούν επικράτησαν 113-101 αποδεικνύοντας την ανωτερότητά τους.

Βέβαια κανείς δεν θα πρέπει να υποτιμήσει το γεγονός ότι τα «σπιρούνια» δεν είχαν στη σύνθεσή τους τρεις σημαντικούς παίκτες. Ο λόγος για τους Λέοναρντ, Γκριν και Σπλίτερ. Εκπληκτική απόδοση για τους Χιτ είχε ο Κρις Μπος ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 24 πόντους και πέντε ριμπάουντ.

Στον αντίποδα ο μόνος που διασώθηκε ήταν ο Τιμ Ντάνκαν (23 π.) τη στιγμή που ο Τόνι Πάρκερ και ο Μανού Τζινόμπιλι έμειναν πολύ χαμηλά με έντεκα και τρεις πόντους αντίστοιχα.

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον για ένα ημίχρονο, όσο δηλαδή άντεξε το συγκρότημα του Γκρεγκ Πόποβιτς, καθώς στο 24' το σκορ ήταν 58-50.

Η τρίτη και η τέταρτη περίοδος ανήκε εξ ολοκλήρου στο Μαϊάμι που ξέφυγε ακόμα και με 29 πόντους διαφορά (104-75) για να χαλαρώσει και να φτάσει στην άνετη νίκη με το τελικό 113-101.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ