Μπόστον Σέλτικς: Αποβολή μέσα σε ένα λεπτό! (video)

Δύο αντιαθλητικά φάουλ έκανε ο φόργουορντ των Μπόστον Σέλτικς, Τζάρεντ Σάλινγκερ, μέσα σε ένα λεπτό στην αναμέτρηση με τους Ντένβερ Νάγκετς για το ΝΒΑ.

Οι Νάγκετς κατάφεραν να πάρουν τη μεγαλύτερη νίκη τους στη σεζόν με 129 – 98 επί των Κελτών, οι οποίοι είδαν τον Σάλινγκερ να αποβάλλεται με δύο αντιαθλητικά φάουλ μέσα σε ένα λεπτό. Ο Σάλιντζερ έκανε το πρώτο του αντιαθλητικό κόντρα στον Τζέι Τζέι Χίκσον και το δεύτερο για αγκωνιά στο πρόσωπο του Κένεθ Φαρίντ.

Ο Σάλινγκερ αποβλήθηκε με 8:43 λεπτά να απομένουν στο τρίτο δεκάλεπτο και ενώ οι Νάγκετς ήταν μπροστά στο σκορ με 28 πόντους διαφορά. Μπορεί αν έμενε στο ματς να μην επηρεαζόταν το αποτέλεσμα, αλλά όπως και να έχει η συμπεριφορά του ήταν απαράδεκτη.