Στη δεύτερη παράταση οι Κλίπερς

Απελευθερωμένοι από το άγχος, αφού αμφότεροι έχουν μείνει εκτός πλέι οφ, Λ.Α. Κλίπερς και Ουάσινγκτον πρόσφεραν θέαμα στο «Staples Center».
Νικητές αναδείχθηκαν στη δεύτερη παράταση οι γηπεδούχοι, με 125-119, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Μπλέικ Γκρίφιν με 33 πόντους (14/19 σουτ εντός παιδιάς), αλλά και 17 ριμπάουντ, 10 ασίστ. Ο Ράντι Φόι με 2/2 βολές έδωσε το προβάδισμα (102-100) στους Κλίπερς 19’’ πριν από τη λήξη της κανονικής διάρκειας, αλλά ο Ουόλ με τζαμπ σουτ ισοφάρισε 5’’ μετά. Ο Έρικ Γκόρντον προσπάθησε να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά το τρίποντο που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο. Στην πρώτη παράταση το σκηνικό αντιστράφηκε. Οι Ουίζαρντς είχαν το προβάδισμα (113-100, 7’’ πριν από το φινάλε), αλλά ο Γκόρντον αυτή τη φορά βρήκε στόχο (113-113) κι έστειλε τους δύο αντιπάλους σε δεύτερη παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες δυνάμεις και πανηγύρισαν τελικά τη νίκη.

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι