«Χόρεψαν» τους «λύκους»

Οι Γιούτα Τζαζ δεν αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλους τους Μινεσότα Τίμπεργουλφς και έφτασαν στο 119-104.

Η διαφορά αναπτύχθηκε από το πρώτο ημίχρονο και για αυτό μοιράστηκε ο χρόνος συμμετοχής σε σχεδόν όλους τους παίκτες. Αν και αγωνίστηκε τελικά 31 λεπτά, ο Σι Τζέι Μάιλς έφτασε στους 40 πόντους με 6/7 τρίποντα και «χόρεψε» σε ρυθμούς Τζαζ τους ουραγούς της δυτικής περιφέρειας.

Ακόμα, ο σέντερ Αλ Τζέφερσον πέτυχε ένα ακόμα double double με 26 πόντους και ένδεκα ριμπάουντ. Ο Κέβιν Λοβ των φιλοξενούμενων έφτασε στο αντίστοιχο επίτευγμα με 22 πόντους και ένδεκα ριμπάουντ.

Παρά την νίκη, η ομάδα του Γιούτα παραμένει στην ένατη θέση της Δύσης, αλλά μείωσε την διαφορά που την χωρίζει από την προνομιούχα οκτάδα.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση