Εύκολα οι Πέισερς

Εύκολα πέρασαν οι Ιντιάνα Πέισερς από τη Νέα Υόρκη, όπου κέρδισαν τους Νικς με 106-93.

Χωρίς να δυσκολευτούν, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από την πρώτη περίοδο ότι δε θα έχουν πρόβλημα να ξεπεράσουν το εμπόδιο των Νικς και πήραν την πρώτη περίοδο με 29-21. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο από το να διατηρήσουν για λίγο τη σχετικά μικρή διαφορά στο σκορ, η οποία, όμως, αυξήθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο. Στο τελευταίο μέρος η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και οι Πέισερς πήραν εύκολα τη νίκη με 106-93. Κορυφαίος των νικητών ο Χάσμπροου με 29 πόντους, ενώ από τους Νεοϋορκέζους ξεχώρισε ο Στούντεμαϊρ με 28 πόντους.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον