Μαϊάμι Χιτ: «Ψυχή» και τα δεύτερα  (videos)

Μαϊάμι Χιτ: «Ψυχή» και τα δεύτερα (videos)

Χωρίς τους Ουντόνις Χάσλεμ, Σέιν Μπατίερ, Ντουέιν Ουέιντ, Λεμπρόν Τζέιμς, Κρις Μπος και Μάριο Τσάλμερς, οι Μαϊάμι Χιτ επικράτησαν με 96-95 των Κλίβελαντ Καβαλίερς στο «Quicken Loans Arena».

Οι «Καβς», που συνδύασαν τον αγώνα με γιορτή των φιλάθλων, έμειναν πίσω στο σκορ από το τρίτο 12λεπτο, αλλά παραλίγο να πάρουν τη νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Αυτή αποτράπηκε από τον Νόρις Κόουλ, που έκλεψε την μπάλα από τον Κάιρι Έρβινγκ στα 2.2 δευτερόλεπτα και ανέβασε τους πρωταθλητές της φετινής regular season, που θα πιθανότατα θα έχουν «γεμάτο» ρόστερ από την πρώτη ημέρα των playoffs, στο 65-16. Σημειώνουμε πως οι Ουέιντ, Μπατίερ και Χάσλεμ δεν ταξίδεψαν καν στο Οχάιο, ενώ ο Τζέιμς δήλωσε στεναχωρημένος, επειδή δεν μπόρεσε να παίξει για μία ακόμα φορά στο παλιό «σπίτι» του.

Από την πλευρά τους, οι Καβαλίερς, που είναι εκτός playoffs, έπεσαν στο 24-57. O Σι Τζέι Μάιλς έχασε ένα ακόμα ματς λόγω διάσεισης και ο Λουκ Ουόλτον εξαιτίας τραυματισμού στον αστράγαλο, αλλά ο Σόουν Λίβινγκστον ξεπέρασε ενοχλήσεις στη μέση και σημείωσε 4 πόντους με 2/3 σουτ σε 30:55. Από χθες επέστρεψαν στα παρκέ οι Ντίον Ουέιτερς (16 πόντους, 7/14 σουτ) και Ντάνιελ Γκίμπσον (δεν χρησιμοποιήθηκε). Τέλος, ο Έρβινγκ πρόσφερε 16 πόντους, ο Τριστάν Τόμπσον 16 πόντους και 13 ριμπάουντ, ο Αλόνζο Γκι 13 πόντους και ο Κέβιν Τζόουνς 10, ενώ διέρρευσε πρόθεση των «Καβς» περί «δέσμευσης» των Ουέιν Έλινγκτον (6 πόντους, 2/6 σουτ, 21:18) και Μαρίς Σπέιτς (6 πόντους, 2/7 σουτ, 17:03) με νέο συμβόλαιο το καλοκαίρι.

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ