Έκαναν τη ζημιά

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πήραν οι Χοκς, που κέρδισαν στην Ατλάντα τους Τρέιλ Μπλέιζερς με 91-82.

Παρότι το ημίχρονο βρήκε το Πόρτλαντ να προηγείται με 38-35, οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν και πήραν το προβάδισμα στο τρίτο δωδεκάλεπτο. Η πίεση των Μπλέιζερς στην τελευταία περίοδο δεν ήταν αρκετή και τα «γεράκια» απέσπασαν τη νίκη και έβαλαν και τους ηττημένους σε περιπέτειες σχετικά με την πρόκριση στα πλέι οφ.  Κορυφαίος του αγώνα ο  Τιγκ που πέτυχε 24 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν και ο Σμιθ, με 14 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR