Ντένβερ Νάγκετς: «Οδοστρωτήρες» με Νικς (video)

Οι Ντένβερ Νάγκετς επιβλήθηκαν των Νιου Γιορκ Νικς με 117-94 στο «Pepsi Center», από το οποίο αποχώρησαν τραυματισμένοι οι Καρμέλο Άντονι και Τάισον Τσάντλερ!

Καταστροφική αποδείχθηκε η επιστροφή του «Μέλο» στο Κολοράντο, καθώς οι Νεοϋορκέζοι δεν παραδόθηκαν απλά στις ορέξεις των Νάγκετς, αλλά ο ίδιος αποχώρησε με ενοχλήσεις στο δεξί γόνατο, πριν αναρωτηθούν οι οπαδοί των γηπεδούχων «ποιος χρειάζεται Μέλο». Θα επιστρέψει, μάλιστα, στη Νέα Υόρκη, ώστε να υποβληθεί σε καθαρισμό, οπότε είναι δεδομένη η απουσία του 28χρονου φόργουορντ από το αυριανό παιχνίδι (15/03, 04:30) με τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς στο «Rose Garden», ενώ αμφίβολη κρίνεται η παρουσία στο κυριακάτικο ματς (17/03, 21:30) με τους Λος Άντζελες Κλίπερς στο «Staples Center».

Στα του σημερινού (ξημερώματα 14/03) αγώνα, οι Νάγκετς έφτασαν μέχρι το +34, πριν πατήσουν φρένο. Εν τέλει συμπλήρωσαν σερί 14 εντός έδρας νικών και 10 συνολικά, ενώ προωθήθηκαν στο 44-22! Ο Ουίλσον Τσάντλερ αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ με 24 πόντους (9/12 σουτ), ενώ ο Ντανίλο Γκαλινάρι είχε 16 πόντους, ο Αντρέ Ιγκουοντάλα 14, ο Τάι Λόουσον 13, ο Κένεθ Φαρίντ 11 και ο Κόρεϊ Μπρούερ 10. Από την πλευρά του, ο Κώστας Κουφός «έγραψε» 6 πόντους (3/6 σουτ) και 10 ριμπάουντ σε 18:27 ενός παιχνιδιού, που ο Τζορτζ Καρλ χρησιμοποίησε και τους 13 διαθέσιμους παίκτες.

Για τους εκπρόσωπους του «Μεγάλου Μήλου», που υποχώρησαν στο 38-24, ο Ιμάν Σουμπέρτ πέτυχε 20 πόντους, ο Τζέι Αρ Σμιθ 15 και ο Τζέιμς Ουάιτ 10. Στους 9 με 3/12 σουτ περιορίστηκε ο Άντονι, που αποχώρησε στο ξεκίνημα του τρίτου 12λεπτου, ενώ ο Τσάντλερ έμεινε στους 4 αποχωρώντας από το πρώτο ημίχρονο εξαιτίας τραυματισμού στο αριστερό γόνατο. Το παρήγορο είναι πως ο βασικός σέντερ του Μάικ Ουόντσον υπολογίζεται για το αυριανό ματς με τους Μπλέιζερς.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό