Μέμφις Γκρίζλις: Πέρασαν στην τρίτη θέση (video)

Μισή επιτυχία μπροστά από τους Λος Άντζελες Κλίπερς στη βαθμολογία της Δύσης βρέθηκαν οι Μέμφις Γκρίζλις μετά το 96-85 στο «Staples Center».

Στο πρώτο 24λεπτο ευστόχησαν σε 65.6% των σουτ, που επιχείρησαν, αλλά η νίκη ήλθε στο δεύτερο. Άλλωστε, το 24λεπτο έληξε με 54-52 υπέρ των «αρκούδων», που κράτησαν τους Κλίπερς στους 33 πόντους σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο. Έτσι ανέβηκαν στο 44-19 με τη 14η νίκη τους σε 15 ματς και έριξαν τους εκπρόσωπους της «πόλης των αγγέλων» στο 45-21.

Παραγωγικά ξεχώρισε ο Μαρκ Γκασόλ με 21 πόντους (10/14 σουτ) και 5 κλεψίματα, ενώ ο Ταϊσόν Πρινς «έγραψε» 18 πόντους. Επίσης, ο Μάικ Κόνλεϊ είχε 17 πόντους και 11 ασίστ, ο Ζακ Ράντολφ 13 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ο Κουίνσι Ποντέξτερ σημείωσε 11 πόντου;. Από 7 πρόσφεραν οι Τόνι Άλεν και Τζέριντ Μπέιλες, ενώ ο Ντάρελ Άρθουρ δεν ξεπέρασε τραυματισμό στον λαιμό και δεν χρησιμοποιήθηκε από τον Λάιονελ Χόλινς.

Από την άλλη, ο Κρις Πολ σημείωσε 24 πόντους, ο Μπλέικ Γκρίφιν 22, ο Ματ Μπαρνς 14 και ο Τσόνσι Μπίλαπς 10, ενώ ο Λαμάρ Όντομ «έγραψε» 7 και ο Ντε Αντρέ Τζόρνταν 4. Στους 2 με 1/10 σουτ περιορίστηκε ο Τζαμάλ Κρόφορντ, που επέστρεψε μετά από απουσία δύο παιχνιδιών εξαιτίας τραυματισμού στον αστράγαλο. Τέλος, ο Έρικ Μπλέντσο παρέμεινε εκτός με ενοχλήσεις στο πόδι, τη στιγμή που στον κατάλογο τραυματιών του Βίνι Ντελ Νέγκρο υπάρχουν οι Καρόν Μπάτλερ και Τρέι Τόπκινς.

Premier League: Διαιτητής με κάμερα στο Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!
Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα