«Αυτοκτόνησαν» οι Μάτζικ

Παρά το γεγονός ότι φάνηκε να «καθαρίζουν» τον αγώνα μόλις από τη δεύτερη περίοδο, οι Ορλάντο γνώρισαν τελικά την εκτός έδρας ήττα από τους Γκόλντεν Στέϊτ Ουόριορς στην παράταση με 123-120.

Τι και αν οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν ακόμα και με 21 πόντους στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, η… μαγεία τους όχι μόνο δεν άντεξε, αλλά χρειάστηκαν και ένα τρίποντο του Τούρκογλου οκτώ δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή της αναμέτρησης για να στείλουν το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο, αφού ο Κάρι στην τελευταία επίθεση του Γκόλντεν Στέιτ υπέπεσε σε λάθος πάσα.

Από τους «πολεμιστές», μπροστά στη… μάχη μπήκε ο Μόντα Έλις που τελείωσε τον αγώνα με 39 πόντους, έχοντας άξιο «συμπολεμιστή» τον Ράιτ που πρόσθεσε άλλους 32 με 8/11 τρίποντα!

Ο Ρίτσαρντσον από τους ηττημένους, συναγωνίστηκε στο διαγωνισμό τριπόντων τον Ράιτ αφού τελείωσε τον αγώνα με 7/11 τρίποντα και 30 πόντους, ενώ από 24 πέτυχαν Τούρκογλου και Νέλσον.

Ο Ντουάιτ Χάουαρντ πάρα το γεγονός ότι κατέβασε 21 ριμπάουντ, στο επιθετικό κομμάτι κινήθηκε μάλλον σε ρηχά νερά, προσθέτοντας 13 πόντους.

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού