Τορόντο Ράπτορς: Βόλτα στο Ορλάντο (video)

Παρά την επιστροφή του Χέντο Τούρκογλου, οι Ορλάντο Μάτζικ δεν ξεπέρασαν τις υπόλοιπες απουσίες και γνώρισαν «βαριά» ήττα με 123-88 από τους Τορόντο Ράπτορς στο «Amway Center».

O Τούρκογλου γύρισε με 8 πόντους και 3/8 σουτ σε 23 λεπτά, αλλά ο Γκλεν Ντέιβις έμεινε εκτός, όπως οι Τζαμίρ Νέλσον και Ετουάν Μουρ, που αποκλείστηκαν την ύστατη ώρα. Πάντως, οι Μάτζικ μείωσαν σε 76-65, πριν παραχωρήσουν επιμέρους 36-17 στην τέταρτη περίοδο και υποχωρήσουν αμαχητί στο 12-18 με την πέμπτη συνεχόμενη ήττα. Αξίζει να σημειωθεί πως από τα πέντε συγκεκριμένα ματς απουσίασε ο «Big Baby».

Για τους «πτερόσαυρους» ξεχώρισε ο Ντε Μαρ Ντε Ροζάν με 21 πόντους, ενώ ο Εντ Ντέιβις έφτασε στους 18 και ο Χοσέ Καλντερόν στους 15 συν 10 ασίστ. Από τους αναπληρωματικούς, οι Κάιλ Λόουρι και Τέρενς Ρος πέτυχαν από 16 πόντους. Είναι χαρακτηριστικό πως οι Ράπτορς, που ανέβηκαν στο 11-20, προηγήθηκαν με 65-47 στο ημίχρονο χάρη σε 9/10 τρίποντα!

Στους 22 πόντους και σε ρεκόρ καριέρας έφτασε ο Άντριου Νίκολσον, αν και η ομάδα ου βρέθηκε πίσω με είκοσι πόντους σε τέσσερις διαφορετικές περιπτώσεις εντός της δεύτερης περιόδου. Ακόμα, ο Άαρον Αφλάλο πέτυχε 14 και ο Ις Σμιθ 13 σαν μέλος της βασικής πεντάδας του Ζακ Βον.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»