«Πάγωσε» το Ντάλας

Με ένα καλάθι του Ράντολφ 0.3’’ πριν τη λήξη του αγώνα, οι Γκρίζλις πήραν σπουδαία νίκη με 104-103 μέσα στο Ντάλας από τους Μάβερικς.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και έφτασαν να προηγούνται με 55-38, όμως στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού το Μέμφις αντέδρασε και έβαλε φωτιά στον αγώνα. Με 41 πόντους μόνο στην τρίτη περίοδο, οι Γκρίζλις πήραν κεφάλι στο σκορ με 79-78 και παρά την έντονη πίεση των Μαβς στο τελευταίο μέρος, κατάφεραν να παραμείνουν στο -1 μέχρι και λίγο πριν το τέλος του ματς. Τότε ο Ράντολφ ευστόχησε σε σουτ 2 πόντων και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι