NBA: 6-0 μέσω Τέξας οι Νικς

Σίγασε ο Καρμέλο Άντονι, αλλά οι Ρέιμοντ Φέλτον και Τζέι Αρ Σμιθ σημείωσαν τους «καυτούς» πόντους για τους Νιου Γιορκ Νικς στην έδρα των Σαν Αντόνιο Σπερς.

Με εκπληκτική εμφάνιση στο πρώτο, δεύτερο και τέταρτο 12λεπτο, οι Νεοϋορκέζοι έφτασαν στο 6-0 περνώντας από το «AT&T Center». Έχασαν 18 από τα τελευταία 19 παιχνίδια στο Σαν Αντόνιο, αλλά στην προκειμένη οι Νικς έκλεισαν το ματς με επιμέρους 22-11 και παρέμειναν στην κορυφή του NBA.

Από την πλευρά τους, οι Μαϊάμι Χιτ… ζορίστηκαν στα τελευταία λεπτά, αλλά επιβλήθηκαν των Ντένβερ Νάγκετς. Μάλιστα πήραν τη νίκη στο «Pepsi Center» χωρίς τον Ντουέιν Ουέιντ.

Τέλος, οι Μπόστον Σέλτικς γνώρισαν την ήττα στην έδρα των Μπρούκλιν Νετς. Ελαφρυντικό για τους «κέλτες» ήταν η απουσία του τραυματισμένου Ραζόν Ρόντο, όπως και… οι 24 πόντοι των Ντερόν Ουίλιαμς και Μπρουκ Λόπεζ.