Λος Άντζελες Λέικερς: Πήραν… μπροστά (video)

Δεύτερη διαδοχική νίκη για τους Λος Άντζελες Λέικερς, κέρδισαν και τους Σακραμέντο Κινγκς με 103-90, βελτιώνοντας το φετινό ρεκόρ τους στο 3-4.

Καταλυτικός ήταν ο Ντουάιτ Χάουαρντ, έχοντας «γεμάτη» στατιστική με 23 πόντους, 18 ριμπάουντ, τρεις ασίστ, άλλα τόσα κοψίματα και δύο κλεψίματα σε 39’. Άλλους 20 πόντους συνείσφερε ο Κόμπι Μπράιαντ, που είχε ακόμα έξι ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, ενώ από 18 πόντους έβαλαν ο Μέτα Ουόρλντ Πις και ο Πάου Γκασόλ, με τον πρώτο να έχει επίσης πέντε ριμπάουντ και το δεύτερο πέντε ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και δύο κοψίματα.

Αρνητικό παραμένει και το ρεκόρ των Κινγκς, στο «Staples Center» άλλωστε γνώρισαν τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους κι έχουν συνολικά πέντε (2-5). Με 15 πόντους ο Τζέισον Τόμπσον τους οδήγησε επιθετικά, ενώ είχε άλλα δέκα ριμπάουντ, τρεις ασίστ, δύο κλεψίματα κι ένα κόψιμο. Ωστόσο, συμπλήρωσε έξι φάουλ και αποβλήθηκε δέκα λεπτά πριν από το τέλος! Τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Τζίμερ Φρεντέτ, για να τελειώσει με 18, με 7/9 σουτ εντός παιδιάς, σε κάτι λιγότερο από έντεκα λεπτά συμμετοχής.

Εθνική Ελλάδας: Με νέα πρόσωπα η αποστολή για Γερμανία και Μάλτα
The Net: Πρεμιέρα για το vidcast του Onsports - Παπαπέτρου: «Εκεί που αξίζει ο Παναθηναϊκός»
Παναθηναϊκός: Όλοι μέσα για τον τελικό κυπέλλου!