Μέμφις Γκρίζλις: Τρία σερί με «βόλτα» στο Μιλγουόκι (video)

Με 44/83 σουτ και θεσπέσια εμφάνιση του Ζακ Ράντολφ, οι Μέμφις Γκρίζλις συνέχισαν νικηφόρα και ανέβηκαν στο 3-1 με το 108-90 στην έδρα των Μιλγουόκι Μπακς.

Οι «αρκούδες» έχτισαν διαφορά στο δεύτερο 12λεπτο και προηγήθηκαν με 56-43 στο ημίχρονο. Επίσης αντιμετώπισαν πετυχημένα αγωνιστική άνοδο των Μπακς στην τρίτη περίοδο και συμπλήρωσαν σερί τριών νικών προκαλώντας παράλληλα την πρώτη ήττα της ομάδας του Σκοτ Σκάιλς, η οποία υποχώρησε στο 2-1.

Παραγωγικά διακρίθηκε ο Ζακ Ράντολφ με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ, ενώ ο Μάικ Κόνλεϊ είχε 13 πόντους και 12 ασίστ. Ακόμα, ο Ρούντι Γκέι έφτασε στους 14 πόντους με 7/20 σουτ, ο Μαρίς Σπέιτς στους 18 με 9/13 και ο Μαρκ Γκασόλ στους 14 με 5/8, αντίστοιχα. Ο Ισπανός σέντερ μάζεψε επίσης 9 ριμπάουντ  και μοίρασε 5 ασίστ. Ακολούθησαν οι Κουίνσι Ποντέξτερ με 9 πόντους, Τζέριντ Μπέιλες με 8, Τόνι Άλεν με 6 και Ουέιν Έλινγκτον με 5.

Από την άλλη, ο Μπράντον Τζένινγκς πέτυχε 19 πόντους και ο Μόντα Έλις 15, αλλά μαζί είχαν 11/38 σουτ. Από 10 πόντους «έγραψαν» οι Λάρι Σάντερς, Μάικ Ντανλίβι και Μαρκίς Ντάνιελς, 8 ο Τομίας Χάρις, 7 ο Ερσάν Ιλιασόβα, 4,ο Σάμουελ Ντάλεμπερτ, 3 ο Τζον Χένσον, ενώ οι Ντορόν Λαμπ και Τζόελ Πριζμπίλα είχαν από 2.

Ιστιοπλοΐα: Το παγκόσμιο πρωτάθλημα Formula Kite στο Ιέρ