Λύγισαν στην παράταση

Οι Κινγκς αντιστάθηκαν σθεναρά στη Γιούτα, αλλά τελικά υπέκυψαν στους Τζαζ και ηττήθηκαν με 109-102.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, όμως το Σακραμέντο, ειδικά στην τρίτη περίοδο, πίεσε και έφερε το παιχνίδι στα ίσια και 14 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ισοφάρισαν με ένα εκπληκτικό τρίποντο του Θόρντον. Το ματς πήγε στην παράταση και εκεί, πλέον, οι Τζαζ επέβαλαν το ρυθμό τους και πήραν τη δύσκολη νίκη με 109-102. Κορυφαίος των νικητών ο Τζέφερσον με 27 πόντους και 7 ριμπάουντ και από τους φιλοξενούμενους ο Κάζινς με 18 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Ερυθρός Αστέρας: Υπέγραψε τριετές συμβόλαιο ο Νεμάνια Στόιτς