Ασταμάτητοι οι Μαβς

Στις επτά συνεχόμενες νίκες έφτασαν οι Ντάλας Μάβερικς, οι οποίοι πέρασαν από την έδρα των φορμαρισμένων Φιλαδέλφεια 76ερς με 101-93.

Από την δική τους μεριά, οι γηπεδούχοι μπήκαν στο ματς με τέσσερις διαδοχικές επιτυχίες, αλλά δεν μπόρεσαν να επικρατήσουν απέναντι στους Μαβς. Οι φιλοξενούμενοι της αναμέτρησης πήραν αρχικά τον έλεγχο του ματς, αλλά στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Σίξερς επανήλθαν στο ματς και διατήρησαν το προβάδισμα αρκετές φορές.

Με σημαντικότερο κρίκο της μηχανής πολλαπλών επιλογών τον Τζέισον Κιντ (13 ασ., 13 π., 10 ρ.), οι Μάβερικς εξασφάλισαν την νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτησης. Πρώτος σκόρερ του ματς αναδείχθηκε ο Τζέισον Τέρι, ο οποίος πέτυχε 30 πόντους με 3/5 τρίποντα, χωρίς να ξεκινήσει στην βασική πεντάδα των Μάβερικς.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία