Στην παράταση οι Σανς

Οι Νιου Τζέρζεϊ Νετς προσπάθησαν να κάνουν την ζημιά στους Φίνιξ Σανς, αλλά λύγισαν στην παράταση (104-103).

Αυτή ήταν η έκτη συνεχόμενη ήττα των Νετς, οι οποίοι έχουν μείνει δέκα νίκες μακριά από την προνομιούχα οκτάδα. Πάντως, ο Άντονι Μόροου (22 π.) πέτυχε το 96-96 δύο δευτερόλεπτα πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας, με δύο ελεύθερες βολές. Στην παράταση σημειώθηκαν συνολικά 15 πόντοι, αλλά ένα εύστοχο τρίποντο (το μοναδικό του στο ματς) του Τσάνιγκ Φράι έξι δευτερόλεπτα πριν την λήξη διαμόρφωσε το τελικό 104-103 υπέρ των «ήλιων».

Την τελική ασίστ την έδωσε ο Στιβ Νας, ο οποίος μοίρασε συνολικά 15. Κορυφαίος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μορτσάτ Γκόρτατ, ο οποίος έφτασε στους 17 πόντους σε 29 λεπτά συμμετοχής.  Η τέταρτη συνεχόμενη νίκη της ομάδας του Φίνιξ μεγαλώνει τις ελπίδες τους για πρόκριση στα πλέι-οφ.

Από την άλλη, ο Μπρουκ Λόπεζ πέτυχε 28 πόντους, οι οποίοι δεν ήταν αρκετοί για την ομάδα του.

Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»