Τους έφτασαν

Ο αγώνας Μπλέιζερς-Νάγκετς έφτασε στην παράταση μετά από το 97-97 και εκεί επικράτησαν οι γηπεδούχοι με 107-106.

Το προβάδισμα στο σκορ άλλαζε συνεχώς χέρια, αλλά οι Νάγκετς έφτασαν στο 97-94, 13.8 πριν το τέλος. Τότε, ο Μπρένταν Ρόι ευστόχησε σε τρίποντο, μόλις πέντε δευτερόλεπτα πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας και ισορρόπησε το σκορ. Πάντως, ο Τι Λάσον πρόλαβε να αστοχήσει σε λάι-απ στα εναπομείναντα δευτερόλεπτα.

Στην παράταση, οι δύο ομάδες διαγωνίστηκαν κυρίως στις βολές. Ο κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων, Λα Μάρκους Όλντριντζ (24 π.) πέτυχε τις δύο κρίσιμες 23 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του έξτρα πεντάλεπτου. Ο Ντανίλο Γκαλινάρι (30 π.) έχασε την ευκαιρία να γίνει ο ήρωας του αγώνα, καθώς το τρίποντο του δεν βρήκε στόχο, στην τελευταία επίθεση της ομάδας του.

Πλέον, οι νικητές έπιασαν το Ντένβερ στην έκτη θέση της δυτικής περιφέρειας. Οι δύο ομάδες έχουν βαθμολογική διαφορά δύο νικών από την ένατη θέση, η οποία δεν οδηγεί στα πλέι-οφ.

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!