Ένας Ουίλιαμς δεν φτάνει

Παρά την προσθήκη All Star, οι Νετς έχασαν στην έδρα των Σπερς με 106-96.

Ο Ντερόν Ουίλιαμς (14., 12 ασ.) πέτυχε double double στον πρώτο του αγώνα με τους Νετς, αλλά η ομάδα του έχασε. Άλλωστε, οι σχετικά αδύναμοι φέτος Νιου Τζέρζεϊ Νετς αγωνίστηκαν στην έδρα των πρωτοπόρων και ασταμάτητων Σαν Αντόνιο Σπερς, όποτε δύσκολα θα απέφευγαν την τέταρτη διαδοχική ήττα.

Κορυφαίοι των Σπερς ήταν οι Μανού Τζινόμπιλι (26 π.) και Τόνι Πάρκερ (13 π., 10 ασ.), οι οποίοι γύρισαν το ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Νετς είχαν προηγηθεί με 54-53 μετά το πέρας του πρώτου 24λεπτου.

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ