Το Ντένβερ τη νίκη

Με 8 πόντους του Κένιον Μάρτιν (συνολικά 18, συν 10 ριμπάουντ) στα τελευταία λεπτά, οι Ντένβερ Νάγκετς πήραν σπουδαία νίκη επί των Μπόστον Σέλτικς με 89-75.

Οι «Κέλτες» ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι και έξι λεπτά πριν από το φινάλε, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη… Εξάλλου, με τόσο απογοητευτικά ποσοστά ευστοχίας (39%) στα σουτ εντός παιδιάς δεν θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από την ήττα! Ο άρτι αφιχθείς από τη Νέα Υόρκη, Ουίλσον Τσάντλερ, είχε 16π. και 5 ριμπ. για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έχουν 2-0 νίκες από την αποχώρηση του Καρμέλο Άντονι.

Αξίζει να σημειωθεί πως τόσο οι 37π. των Νάγκετς όσο και οι 36π. της Βοστώνης στο ημίχρονο είναι από τις χειρότερες επιθετικές επιδόσεις της φετινής σεζόν.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια
NBA: Συγκλονιστικός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αλλά απελπιστικά μόνος - Σοκ για τους Σέλτικς
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν