Πήραν προβάδισμα οι Χοκς, 1-0 τους Σέλτικς

Με κορυφαίο τον Τζος Σμιθ που σημείωσε 22 πόντους, οι Ατλάντα Χοκς εκμεταλλεύτηκαν τον παράγοντα έδρα και νίκησαν τους Μπόστον Σέλτικς 83-74, κάνοντας έτσι το 1-0 στη σειρά.

Το προβάδισμα στα μεταξύ τους παιχνίδα πήραν οι Ατλάντα Χοκς, καθώς επικράτησαν των Μπόστον Σέλτκς με 83-74 και έκαναν το 1-0. Τα «γεράκια» δεν έχασαν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενα με 31-18. Ο Κέβιν Γκαρνέτ με τον Ραζόν Ρόντο «έσπρωχναν» την ομάδα τους, ωστόσο οι Τζος Σμιθ και Τζεφ Τιγκ κρατούσαν τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για τους γηπεδούχους.

Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να απέχουν 14 πόντους (49-35), με τις δύο τελευταίες περιόδους να μην αλλάζει κάτι, παρ' όλο που στην τέταρτη και τελευταία περίοδο οι «κέλτες» προσπάθησαν να γυρίσουν το παιχνίδι.

Για τους γηπεδούχους, ο Σμιθ είχε 22 πόντους και 18 ριμπάουντ, ο Τιγκ πρόσθεσε άλλους 15, ενώ ο Χάινριχ σημείωσε 12 με 4/6 τρίποντα.

Για τους φιλοξενούμενους, ο Ρόντο είχε 20 πόντους και 11 ασίστ, αλλά χρεώθηκε και με δύο τεχνικές ποινές, ο Γκαρνέτ επίσης 20 με 12 ριμπάουντ, ενώ ο Πιρς έμεινε στους 12.

Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ