«Πατατράκ» στο Νιου Τζέρζεϊ

Μία διαφορά δώδεκα πόντων... εξαφανίστηκε και οι Νιου Ορλίνς Χόρνετς επιβλήθηκαν των Νιου Τζέρζεϊ Νετς με 102-94.

Απώλεσαν την ευκαιρία να ξεφύγουν από την τελευταία θέση της Atlantic οι Νετς, αν και είχαν προβάδισμα 82-70 στην έναρξη του τέταρτου 12λεπτου. Όλα αυτά με τον Ντερόν Ουίλιαμς να επιστρέφει και τον Τζέραλντ Ουάλας να ντεμπουτάρει.

Οι 11,271 θεατές που βρέθηκαν στο «Prudential Center» παρακολούθησαν την ομάδα τους να «χτίζει» διψήφια διαφορά και να την γκρεμίζει στην τέταρτη περίοδο. Σε αυτή ο Κρις Κέιμαν και ο Μάρκο Μπελινέλι συμπλήρωσαν είκοσι πόντους, ενώ ο Τζάρετ Τζακ έφτασε στους 16. Συνολικά οι Χόρνετς πέτυχαν 32 πόντους στο τέταρτο 12λεπτο και δέχθηκαν μόλις δώδεκα, οπότε το παιχνίδι... γύρισε.

Από την άλλη, ο Ντερόν Ουίλιαμς πέτυχε είκοσι πόντους και μοίρασε δώδεκα ασίστ. Ακόμα, ο Άντονι Μόροου «έγραψε» άλλους είκοσι πόντους, ο Τζέραλντ Γκριν 16, ενώ ο νεοαποκτηθέντας Ουάλας έμεινε στους 11 πόντους με 3/9 σουτ και ο Κρις Χάμφρις συγκέντρωσε 16 ριμπάουντ.

Πλέον οι ουραγοί της Atlantic έχουν 31 ήττες σε 46 ματς. Την έβδομη εκτός έδρας νίκη της και την 11η συνολικά πέτυχε η τελευταία ομάδα της Southwest.

Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ετοιμοπόλεμοι οι «πράσινοι» διεθνείς, αποφόρτιση ο Σπόραρ - Εκτός ο Μπάμπα
ΑΕΚ - Ολυμπιακός: Μπήκε στις προπονήσεις ο Κάλενς ενόψει ντέρμπι