«Άλωσαν» το Ντένβερ οι Γκρίζλις

Έχοντας τον Ο. Τζέι Μέιο σε εξαιρετική μέρα, οι Μέμφις Γκρίζλις κατάφεραν να φύγουν με το «διπλό» από το Ντένβερ επικρατώντας με 94-91.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά, ωστόσο αντέδρασαν και με ηγέτη τον Μέιο κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα. Μάλιστα, ο Αμερικανός ο οποίος σημείωσε 22 πόντους έδωσε στα τελευταία λεπτά προβάδισμα τριών πόντων στην ομάδα του με 94-91, με τον Αντρέ Μίλερ να χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του στην τελευταία επίθεση και οι Νάγκετς να μην πραγματοποιούν καν επίθεση. Από τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Νενέ, Χάρινγκτον και Μπρούερ, που πέτυχαν από 15 πόντους έκαστος.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι