Χωρίς Ντερόν οι Νετς

Μπορεί να μην είχαν τον Ντερόν Ουίλιαμς στην διάθεσή τους για όλο το ματς, αλλά οι Νιου Τζέρζεϊ Νετς επικράτησαν των Σάρλοτ Μπόμπκατς με 83-74.

Πριν λίγες μέρες, ο Ουίλιαμς είχε σημειώσει 57 πόντους στο «Time Warner Cable Arena», αλλά αυτή την φορά αποχώρησε τραυματισμένος στο δεύτερο 12λεπτο έχοντας επτά πόντους και τρεις ασίστ. Το ματς δεν είχε κριθεί, αλλά ο πρώην πλέι-μέικερ των Γιούτα Τζαζ δεν επέστρεψε.

Αντί για αυτόν, ο Κρις Χάμφρις ανέλαβε το βάρος του σκοραρίσματος και έφτασε στους είκοσι πόντους. Την ίδια ώρα, ο 26χρονος πάουερ φόργουρντ μάζεψε 15 ριμπάουντ.

Πάντως, οι 17 πόντοι του Άντονι Μόροου στην τέταρτη περίοδο ήταν καθοριστικοί. Ο αναπληρωματικός γκαρντ/φόργουρντ σκόραρε αποκλειστικά στο τέταρτο 12λεπτο και ουσιαστικά έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των Νετς.

Από την άλλη, ο Κόρεϊ Μαγκέτι συνέχισε θετικά με 19 πόντους, ενώ ο Μπίσμακ Μπιγιόμπο, σέντερ των ουραγών του πρωταθλήματος, είχε 11 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ. Πλέον, οι Μπόμπκατς έχουν 33 ήττες σε 38 ματς και παραμένουν στις τελευταίες θέσεις των Southeast, Ανατολής και ΝΒΑ, ενώ οι... προσεχώς Νεοϋορκέζοι του Μπρούκλιν έφτασαν στις 14 νίκες σε 41 αγώνες.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.